KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 10594237
*
nr 1059 4237
Aly Ben Salem
(1910-2001), Sverige
Blandteknik, Aly Ben Salem (1910-2001), kvinna, signerad, 27x21
Aly Ben Salem, född 1910 i Tunisien, död 2001, svensk/tunisisk målare.
Följerätt
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2016
kl 18:45:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/9 12:51:41
1
4.000 kr
22/9 19:49:12
2
Vinnande bud
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Aly Ben Salem
Aly Ben Salem, född 1910 i Tunisien, död 2001, svensk/tunisisk målare.
Läs mer om Aly Ben Salem
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller aly ben salem blandteknik kvinna svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:55
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49
-
4098 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. "Fröken Anna". Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:31
-
4097 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:30
-
4096 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:24
-
5074 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Kustvy. Signerad, blandtek..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:13
*
Aly Ben Salem
Aly Ben Salem, född 1910 i Tunisien, död 2001, svensk/tunisisk målare.
Läs mer om Aly Ben Salem
nr 1059 4237
Aly Ben Salem
(1910-2001), Sverige
Blandteknik, Aly Ben Salem (1910-2001), kvinna, signerad, 27x21
Aly Ben Salem, född 1910 i Tunisien, död 2001, svensk/tunisisk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 5.000 kr |
Såld: | 4.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/9 12:51:41 | 1 | 4.000 kr |
22/9 19:49:12 | 2 | Vinnande bud |
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Aly Ben Salem
Aly Ben Salem, född 1910 i Tunisien, död 2001, svensk/tunisisk mÃ¥lare.Läs mer om Aly Ben Salem
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller aly ben salem blandteknik kvinna svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:55 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49 -
4098 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. "Fröken Anna". Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:31
-
4097 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:30 -
4096 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:24 -
5074 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Kustvy. Signerad, blandtek..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:13